Przyczyny i leczenie obrzęku w czasie ciąży Narodaezinyusid

Jeśli zauważysz obrzęk w czasie ciąży, nie martw się. Nie wszystkie obrzęki ukrywają zagrożenie dla zdrowia i rozwoju dziecka, a w pewnym momencie są nawet normalnym stanem fizjologicznym. Powinieneś zrozumieć, co powoduje obrzęk i jak sobie z nimi radzić.

Obrzęk ciążowy - przyczyny?

Możesz podać co najmniej 5 powodów, z powodu tego, co na ciele ma obrzęk. Niektóre stany są normalne, inne są spodziewane z powodu chronicznej choroby w historii i tylko obrzęk, jako symptomy gestozy, naprawdę stanowią zagrożenie dla twojego życia i rozwoju płodu.

Narodaezinyusid

Obrzęki w obecności chorób przewlekłych

Jeśli zdiagnozowano chorobę nerek, choroby serca lub żylaki przed zajściem w ciążę, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia obrzęku w czasie ciąży.

W przypadku niewydolności serca główny narząd, podobnie jak pompa, po prostu nie może poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem, jakiego doświadcza twoje ciało podczas ciąży, w tym z krążeniem płynu w ciele;

W rezultacie - opuchlizna w odległych częściach ciała, na przykład, nogi, podczas długiego stania lub dolnej części pleców, podczas leżenia na plecach.

Z problemami z nerkami, obrzęki pojawiają się na twarzy najpierw w postaci worków pod oczami;

Co do zasady lekarz nie dopuszcza powikłań w postaci obrzęku całego ciała, ponieważ kobiety w ciąży z rozpoznaniem chorób nerek są w szczególnym przypadku, przyjmują specjalne leki i przestrzegają diety.

Bez leczenia nerki nie mogą przepuścić płynu w pełnym rozmiarze, dlatego w ciele występuje stagnacja płynów. Nawiasem mówiąc, w przypadku choroby nerek obrzęk jest widoczny rano.

Żylaki - kolejna z oczywistych przyczyn obrzęków tkanek;

Ściany naczyń są uszkodzone, a woda po prostu ucieka do przestrzeni międzykomórkowej. Stagnacja płynu może być wyjaśniona przez tło hormonalne i żyłę główną, przez wzrost macicy. W takim przypadku ważne jest, aby więcej odpoczywać, leżeć po lewej stronie lub pływać w basenie.

Obrzęk stóp

Obrzęk nóg na dole, z ciążą w późniejszym terminie - najczęstsze zjawisko. Z pewnością zauważyłeś, jak skóra jest zaciśnięta w miejscu gumki skarpety, a po zdjęciu z niej po długim spacerze lub stanie, po prostu niemożliwe jest założenie ciasnych butów.

Zewnętrzny i wewnętrzny obrzęk

Oprócz zewnętrznego wizualnego obrzęku kończyn lub niektórych części ciała jest rzadkie, ale stwierdza się obrzęk wewnętrzny.

W ciąży jest to raczej niebezpieczna manifestacja, która jest trudna do wykrycia, z uwagi na brak zewnętrznych znaków. Musisz zrozumieć, że przyczyny obrzęków, zarówno ukrytych, jak i zewnętrznych, są takie same.

Ale jeśli zaczniesz zmagać się z problemem wizualnym przy pierwszych objawach, ukryte będą przez długi czas bez zapobiegania i leczenia.